Moje cesta do Španělska I. (Doprava, ubytování, praktické informace)

by - 16:48


V červenci jsem se vydala do Španělska. Repsektive do Barcelony. Ale jak jsem se tam dostala, kde jsem bydlela a s kým jsem jela? Tak to se vám pokusím přiblížit v tomto článku.

DOPRAVA 

Jela nebo respektive letěla jsem tam s Markét. Když jsme se dohodly, že někam spolu pojedeme (díky instagrame!), tak jsme ještě netušily kam. Pak jsme se shodly na Španělsku a já se vrhla na hledání letenek.
Letenky jsem hledala přes portál skyscanner. A nakonec jsem našla za cca 3800 Kč tam i zpět. Jistě by to šlo i levněji, ale přece jen jsme měly jen omezený čas na hledání a dokonce i určitý termín. Takže jsem to zaplatily a už jsem se jen těšily!
Víte, co mi přijde vtipný? Že vždycky letím na dovolenou s někým, kdo ještě nikdy neletěl a neumí anglicky.
A jak je to s dopravou ve Španělsku? Nejvíce se vám vyplatí koupit si T-10, na 10 jízd.Stojí to asi kolem 10 Eur a tahle jízdenka platí na autobusy, vlaky i metra v zóně T1. Dají se koupit i přes internet. My jsem kupovaly na nástupišti vlaku v automatu. Dalo se platit bankovkami, kovem i kartou. Na jednu jízdu jízdenka platí 75 minut.
A nelekejte se. Nikde nechodí průvodčí a nikdo - vy totiž ten lístek musíte vložit do takového stroje, aby vás to vůbec pustilo na nástupiště. Což je podle mě dost dobrý systém! Nikde nemusíte hlásit, kam jedete, takže nikoho netrápí, když popojedete o pár stanic dále nebo naopak vystoupíte dříve.
Ale přiznávám, že s Markét jsme většinou chodily po Barceloně pěšky. Většina míst není tak daleko od vlakového nádraží, jsou kousek od sebe a navíc se v Barceloně poměrně dobře orientuje.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování jsem hledala přes airbnb a našla! A necelých 8 000 kč za 7 nocí mi to přišlo super.
A musím říct, že to bylo nejlepší rozhodnutí! Na vlak jsem to měly 3 minuty a na pláž 5 minut. Musím podotknout, že pláž byla nádherná a většinou tam nebylo ani tak narváno. Navíc to do Barcelony bylo vlakem asi 20 minut. Takže za mě naprosto parádní místo.
A víte co bylo nejlepší? Hostitelka! Byla tak úžasně milá, laskavá a neustále se usmívala. Moc jsem si nepokecaly, protože neuměla anglicky, ale vždycky se snažila poradit a byla fakt úžasná.
Měly jsme tedy k dispozici svůj malý pokoj a malým balkónem. Koupelna byla společná. Dostaly jsme ale každý dva ručníky a "deku" na pláž. Taktéž jsme měly k dispozici slunečník. Klimatizace tam nebyla, ale měly jsme větrák a ten nám bohatě stačil.
Pokud byste se zde, ve Španělsku nebo kdekoliv jinde chtěli taky ubytovat, tak pro vás mám 725 Kč slevu! Registrací přes tento odkaz získáte tu slevu na svou první cestu. A jakmile se poprvé ubytujete, tak já získám cestovní kredit v hodnotě 375 Kč. Takže je to výhodné pro obě strany :)


PRAKTICKÉ INFORMACE 

 • Na většině míst se dá platit kartou, takže pokud nebudete mít dostatek peněz, tak nezoufejte. 
 • Letenky si hlídejte v předstihu a pokud chytnete dobrou cenu, tak neváhejte a jděte do toho! Ale hned, ne že si řeknete, tak za hodinku. To se většinou nevyplácí. Pak už je to o tom, jak moc jste ochotni riskovat, že tak nízkou cenu už neseženete. 
 • Ubytování doporučuji též přes airbnb nebo podobný portál. Minimálně pro nás to bylo mnohem levnější než hotel/motel. A pro vás to bude ještě levnější s tím .... 
 • Vemte si dost peněz na jídlo. Jídlo v supermarketech je většinou stejně drahé jako u nás, ale mnoho věcí je dražší. Jejich sýr je naprosto výborný, ale parádně drahý. Za jeden balíček plátkového sýra dáte 2-2,5 Euro.
 • Vodu můžete v klidu pít i z kohoutku. 
 • Na oběd či večeři si asi mockrát nezajdete. Nejnižší cena jednoho jídla plus pití se bude pohybovat kolem 10 Eur, ale obvykle vás to bude stát spíše kolem 20 Eur. 
 • Pozor na zloděje. Nemusíte být hystericky posedlí tím, že vás někdo okrade. Ale znáte to. I v Praze si musíte dávat pozor.
 • Pokud možno jeďte do Barcelony mimo prázdniny. My jely až v červenci a bylo vedro na padnutí. Zvládly jsme to, ale občas to bylo náročné. 

A jaké máte zkušenosti se Španělskem vy? Pomohla vám nějaká informace? :)


Mohlo by se ti líbit

10 komentářů

 1. Naprosto skvělej článek! Nikdy jsem sice ve Španělsku nebyla, jelikož mě jako země neláká, ale sepsala jsi to skvěle :) A hrozně vás obdivuju, že jste vyjely takhle samy! :)

  Karolína & Korea v Česku

  OdpovědětVymazat
 2. Krásny článok, ja by som si do Španielska rada zaletela, ale akosi nikdy nebol vhodný čas. :) Oceňujem praktické tipy aj zľavu :)

  OdpovědětVymazat
 3. v španielsku som ešte nebola... ale podľa tvojich zážitkov a krásnych fotiek sa tam chcem nejak teleportovať :D.

  THE WORLD BY KEJMY | @LADY_KEJMY.

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý článek :) Ve Španělsku jsem ještě nebyla, ale rozhodně se tam chci někdy podívat :)

  OdpovědětVymazat
 5. Presne pre takéto vybavovačky necestujem. Pekné vidieť,že niekomu to ide ľavou zadnou a vie si teda užiť iné krajiny :)

  OdpovědětVymazat
 6. Wow obdivujem odvahu cestovateľov ako ty :) Všetko znie super. V Barcelone a celkovo Španielsku som ešte nebola, no ak by som šla určite tam!

  OdpovědětVymazat
 7. Ve Španělsku jsem byla jen jednou a moc se mi tam líbilo, super tipy :)

  OdpovědětVymazat
 8. Já zkušenosti nemám, ale kamarádce se stal předposlední bod. Okradli ji ráno na pláži. Všechno - peníze, doklady, klíčky od obytování... Co jsem se s ní o tom bavila, tak to byl děs, naštěstí se ale v pořádku vrátila domů :) skvělý článek! Super, že jsi psala i ceny :) To se mi moc líbí :)

  WantBeFitM

  OdpovědětVymazat
 9. Skyscanner je bezva. :-) Já přes něj hledám taky. :-) Ale asi nejlepší je koukat na Honzovy letenky, pokud tedy nemáš ten termín vyloženě daný. :-) A Airbnb je taky paráda. Teď budeme mít pronajatý celý byt za necelé 3 000 a hned v centru. Hotel by nás vyšel na 3000 někde na okraji města. :-)

  www.outcryblog.cz

  OdpovědětVymazat
 10. Skvělé tipy :) Pro mě jako cestovatele na vlastní pěst- začátečníka to jsou užitečné informace :) Barcelona mi přijde jako krásné a lákavé město. Doufám, že příští rok taky někam vyrazím :)

  OdpovědětVymazat

Moc děkuji za jakýkoliv komentář! ♥
Nezapomeňte mi tu zanechat odkaz na váš blog! :)